معرفی یک مکان تفریحی اطراف تهران :‌آبگرم لاریجان

معرفی یک مکان تفریحی اطراف تهران – آبگرم لاریجان

اگه دوستدار یه تفریح روستایی با حال و هوای آبگرم هستین و در ضمن حوصله 2 ساعت رانندگی بیشتر رو ندارین، آبگرم لاریجان رو پیشنهاد می‌کنم. ببینین !!! باید اهل حال کردن با آبگرم باشین. اگه ایف ایفو پیف پیف بخواهین راه بیندازین ، اصلا بی خیال شین. برای رفتن به اینجا باید یه کم دل گنده باشین. همین. ای ول !!!

منطقه لاریجان اطراف مسیر جاده هراز قرار داره. یکی از روستاهای این منطقه، "آبگرم" نام داره که به نام "آبگرم‌لاریجان" مشهور شده.

آدرس این روستا

حدود 78 تا 80 کیلومتر که از تهران توی مسیر جاده هراز فاصله گرفتین، تابلوی انحرافی این روستا رو می‌بینید. البته مستقیما به آبگرم اشاره نکرده و نوشته Reyne (رینه). شاید بهترین نشونه اون رستوران سالاریه. مسیر انحرافی روستا دقیقا از کنار این رستوران جدا می‌شه.

 

اما حواستون جمع باشه !!!

از کنار جاده اصلی تا روستای آبگرم دو تا روستای دیگه هم هست : رینه و نیاک. باید این دو رو رد کنین. راه روستا کمی باریک و پیچ پیچی کوهستانیه و اگه شب رو برای رفتن به روستا انتخاب می کنین، حقیقتش یه کم هراس داره چون خیلی تاریکه، تقریبا 20 دقیقه طول می کشه که این مسیرو طی کنین.

 

زمان‌های بازدید از روستا

حقیقتش از آبگرم به 2 طریق می تونین استفاده کنین. یعنی در دو زمان :

زمان اول : اگه وقت کمی دارین و هدف فقط رفتن توی آبگرم هست، از ساعت 10 صبح تا حدود 6 بعد از ظهر می‌تونین به آبگرم برین و یه اتاق یا سوییت همراه با آبگرمش رو کرایه کنین. من با اینجوریش حال نمی‌کنم.

زمان دوم : اگه اهل شب موندن و اهل خوردن شام و صبحانه لطیف روستا هستین و اهل گردش روستایی، حتما توصیه می کنم حدود ساعت 4 یا 5 بعد از ظهر (مثلا بعد از ظهر پنجشنبه) از تهران حرکت کنین. با همه توقفاش تا خود روستا مثلا 2 ساعت و نیم، یعنی ساعت 7:30 روستا هستین. یه سوییت بگیرین با آبگرم. خیلی حال می‌ده. یعنی سوییت رو برای یه شب تا صبح فردا اجاره کنین. بازم می‌گم اگه حال و حوصله دارین !!!

یادآوری کنم که توی این روستا آبگرم عمومی فقط یکی هست و بقیه اش روی سوییت هست یعنی تقریبا خصوصی. اینش هم خیلی جالبه.

 

اجاره یه محل اقامت

نکته اول و مهم :  اگه اهل شب موندن هستین ، سوییتی رو که می گیرین حتما بگین تا ساعت 12 روز بعد می خوام. حتما. چون بصورت معمول تا ساعت 10 صبح فردا حساب می کنن. کمی گرون تر می شه ولی با چونه زدن ردیفش کنین. آخه اگه بخواهین تا ساعت 10 صبح تحویل بدین و در ضمن صیح زود روستا رو بگردین و با نون تازه صبحانه رو بزنین و یه آبگرم دم صبح هم برین، وقت کم می یارین و هیچ حالی نمی‌ده و عملا صبح از دستتون رفته. نه صبحانه درست و حسابی نه روستا گردی و نه یک آبگرم سر فرصت دم صبح.

اونجا جای اقامت زیاد هست. ولی خیلی دیر نرین که جای خوبی گیرتون نمی یاد. حتما برین چند جا رو ببینین و بعد انتخاب کنین.

حالت اول : می تونین اتاق بگبرین. یه اتاق خالی بدون لوازم بهتون می دن شبی  30.000 تومان. از شب تا ساعت 10 صبح فردا. بعد یه اتاق آبگرم هم روی اتاق با کلید تحویل می دن. یه حموم مانند در حد مثلا یک و نیم در 3 متر. که انتهای این اتاق آبگرم یه حوض‌چه درست کردن که با آب گرم پر شده. این اتاق کلا در اختیار شماست.

خوب توی این حالت حموم و دستشویی بیرونه و آشپزخونه ندارین .

حالت دوم :

یه سوییت بگیرین. نه از هتل از یه خونه یا هتل آپارتمان. که شبی می گن 80.000 تومان که با چونه تا 65.000 تومان پایین می یاد. این سوییت‌ها یه پذیرایی دارن و یه اتاق ، با حموم و دستشویی و آشپزخونه. دقت کنین که وسیله گرمایشی تون شوفاژ باشه نه چراغ نفتی که سردرد می‌یاره.

خوب یه آبگرم در حد وان حموم داخل سوییت هست و یک یا دو  آبگرم بزرگتر و بهتر روی کل مجموعه ، که کل واحدها (حداکثر 4 یا 5 تا واحد) از این آبگرم استفاده می‌کنن. نگران نباشین. چون حداکثر می توننی نیم ساعت توی آبگرم بمونین. و خیلی راحت نوبت به شما می رسه. یه بار شب و یه بار صبح.

یه سوییت مثل این :

 

 

و آبگرمش هم اینطوری :

 

اینها از مورد اولی (اتاق خالی) آبگرماش بزرگتر هستن و خیلی حال بیشتری می ده.

دقت کنین که اگه دمای آب زیاد بالا باشه ، حتما شیر آب سرد داشته باشه.

 

تجاربی از سفر برای حال بیشتر بردن

1-     چند نفری یا حداقل دو خانواری برین . چون هم هزینه ها نصف و یا کمتر می‌شه و هم آبگرمش تنهایی حال نمی ده.

2-     اگر شب می مونین، گول خواب لذیذ دم صبح رو نخورین. حتما حدود ساعت 7 بلند شین و روستا رو تا رسیدن به امام زاده بالای اون بالا برین. اولش کم به نظر می‌یاد اما اگه برین حدود 1 ساعت طول می‌کشه و حال می ده.

3-     این روستا سرده. اما اگه مشکل برف توی مسیر نباشه ، زمستونش هم با آبگرمش خیلی حال می ده.

4-     صبحانه رو با حال و حوصله تهیه کنین. یه تخم مرغ با کره و یا سرشیر و عسل . گرچه سرشیر و عسلش اصلا به پای سرعین اردبیل نمی رسه ، اصلا.

  

در آخر مناظری از روستا

نمای کلی :

 

نمایی از خیابان اصلی:

 

 

نمایی از روستا

 

 

 

 

 

و در آخر نمایی از فرهنگ گردشگری ما :

 

 

/ 54 نظر / 17274 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

سلام.ممنون خیلی عالی بود[گل]

آملی

حمید رضا دیوث خودتی و جد و ابادات اینجا خاک پاک مازندرانه جای این لاشی بازیه تو همون تهرانه نه ایجا

آملی

حمید رضا دیوث خودتی و جد و ابادات اینجا خاک پاک مازندرانه جای این لاشی بازیها تو همون تهرانه نه اینجا

امیر حسین

ممنون واقعا خوب جامع وکامل بود من دیگه نمیرم همچیشو درک کردم

مرتضی

این سایت هم برای رزرو میتونه راهنمای خوبی باشه برای واحد های اقامتی امن و تمیز توی آبگرم رینه! هم حسن برخودشون خوبه و هم قیمتاشون منصفانه.. این شماره شونه: 09384266301 اینم سایتشه: www.e-room.ir

داوود

ممنون از راهنماییت و عکس هایی که گذاشتی

مجتبی احمدی

دادا دمت گرم خلاصه و مفید وباحال توصیف کردی مرسی

سام

سلام - مرسی از اطلاعات کاملت - فوق العاده بود - دعات کردیم

شیرین

خیلی مفید بود ممنون

شاهین بوشهر

خیلی عالی بود توضیحتون. خدا خفتون نکنه واقعا قشنگ و عالی توضیح داده بودید ... واقعا لذت بردم. کیرم دهن بقیه که بلد نیستن اینقدر خوب توضیح بدن مطالب را .